O nas

Glosolalia a tłumaczenia

Zjawisko glosolalii (od stgr. γλῶσσα [glossa] „język” + λαλῶ [lalo] „mówię”), czyli „mówienia językami” w stanie duchowego uniesienia, stało się inspiracją do powstania nazwy naszej firmy. Znane już od czasów apostołów, po dziś dzień wprawia w zdumienie zarówno tych wierzących, jak i niewierzących. Nowy Testament zalicza glosolalia do charyzmatów; w Kościele katolickim praktykują ją m.in. grupy Odnowy w Duchu Świętym.

Zdajemy sobie sprawę, iż świadczenie profesjonalnych usług tłumaczeniowych wymaga kompetencji nabytych w praktyce, dlatego nieustannie pracujemy nad doskonaleniem warsztatu każdego z nas. Jednocześnie, podejmując ludzki wysiłek w celu uczynienia tekstu zrozumiałym, ufamy, że Duch Święty sprawi, iż trafi on także do serca czytelnika.

Dlaczego „studio”?

Zgodnie z definicją Słownika języka polskiego PWN, studio to m.in. «placówka zajmująca się działalnością […] usługową w dziedzinie […] literatury». Przekład tekstów literackich wymaga nie tylko znajomości języka, ale i kontekstu, w którym tekst ów jest osadzony. Nasz zespół tworzą jedynie ci tłumacze, którzy dzięki swojej ugruntowanej wierze będą potrafili rzetelnie oddać intencję autora. Każdy z przekładających uczestniczy w życiu Kościoła katolickiego na swój sposób, rozwijając typ duchowości zgodny z indywidualnym usposobieniem i ukształtowaniem.

Odwrócić Babel

Według biblijnej historii, ludzka pycha prowadząca do wzniesienia monumentalnej wieży Babel była przyczyną pomieszania języków. W GLOSOLALII pracujemy nad złagodzeniem różnic, które wciąż utrudniają ludziom komunikację na płaszczyźnie kulturowej. Wierzymy, iż w naszej pracy nie sztuką jest zastąpienie jednych słów drugimi, lecz należy podjąć taki wysiłek, jaki będzie konieczny, by osadzić tekst w  kontekście zgodnym z oryginałem. Najchętniej przekładamy pozycje rozwijające ludzkiego ducha, przekonani, iż wnoszą one wyjątkowy duży wkład w budowę Królestwa Bożego na ziemi.


Dane kontaktowe:
Studio Tłumaczeń GLOSOLALIA Bartosz Wojnarowski
ul. Wierzbowa 26
62-571 Stare Miasto
NIP 6652878803

kontakt[małpa]studioglosolalia.com
t. +48 7279 088 56